لودر تونلی یا لودر LHD

لودر تونلی یا لودر LHD  ( load, haul, dump )

 

 

_لاستیک_لودر_سنگین_معدنی.png
تونل های زیر زمینی با سقف‌هایی کوتاه، این مکان همان جایی است که میگویند کار کردن در آن یکی از سخت ترین شغل های جهان است.
کار در معدن و به خصوص معدن های تونلی و زیر زمینی جهت استخراج و اکتشافات، نیازمند دانش، تجربه، مهارت، سرمایه و از همه مهم تر ادوات و دستگاه‌های پیشرفته روز در جهان است.
از جمله دستگاه های پیشرفته و تسهیل کننده امور معدنی و حفاری، لودر های تونلی یا LHD ها میباشند.
به طور کلی لودر های چرخ لاستیکی آچار فرانسه تمامی صنایع معدنی و سنگین به شمار می‌آیند. همه کار انجام میدهند، به جایلیفتراک، به جای لودر، به جای حفار و به جای دامپتراک هم فعالیت میکنند. و البته که کار خود را نیز به درستی انجام میدهند. با تمام این تفاصیل، در معادن زیر زمینی که نیاز بیشتری به همچین وسیله‌ی کارآمدی بیش از هرجای دیگر احساس میشود، از لودر های با سقف کوتاه و قد کوتاه تر اما کشیده تر استفاده میشود.
لودر های تونلی عموما دارای چرخ های لاستیکی هستند، چرخ لاستیکی در لودر قابلیت مانور بالا را در شرایط مختلف به لودر میدهد. لودر های ال اچ دی یا لودر های تونلی از قدرت بالا و تکنولوژی به روز تری برخوردارند، میزان تولید گاز های آلاینده در این ادوات به طرز چشمگیری کمتر از لودر های روی زمین و عادی است. به جهت بسته بودن محیط معدن و تونل و عدم وجود تهویه مطبوع، تکنولوژی ساخت و حرکت این لودر ها با لودرهای چرخ لاستیکی عادی روی زمینی متفاوت است.

 

 

_لودر_تونلی_لاستیک_لودر_معدنی_تایر_لودر_ال_اچ_دی.png

لاستیک یا تایر لودر که یکی از مهم ترین بخش های مصرفی لودر میباشد، نباید دست کم گرفته شود
در لودر های تونلی، لاستیک و تایر استفاده شده معمولا دارای ساختاری مشابه با ساختار لاستیک لیفتراک میباشد.
سرعت حرکت در لودر های تونلی به مراتب پایین تر از لودر معمولی است، همچنین بار پاکت لودر های تونلی با توجه به فضای گردش بار و فضای محدود بارگیری، به نسبت سخت تر و سگین تر از لودر مشابه در روی زمین است. بدین منظور از لاستیک و تایر با ساختاری قوی تر اما ابعادی کوچکتر نسبت به لودر های معادن رو باز سنگ و … استفاده میشود.

در لودر و ادوات معدنی در حال استفاده در معادن سنگ رو باز، شاهد ادوات غول آسا با لاستیک های فوق بزرگ هستیم که میزان تحمل وزن فراوانی نسب به تصور ذهنی ما دارند، اما در معادن زیر زمینی و تونل ها، انتظار آن چنان تحمل وزن و قدرت مانور بالا را باید از لاستیک به مراتب کوچکتر از آنچه در معادن سنگ رو باز میبینیم، انتظار داشته باشیم.
وب سایت بازار لاستیک ایرانیان، با افتخار، اولین توزیع کننده و تامین کننده لاستیک لودر معدنی و تونلی ال اچ دی ( LHD ) در کشور میباشد.
جهت خرید لاستیک لودر معدنی، تایر لودر LHD و همچنین کسب اطلاع از قیمت انواع لاستیک لودر و دریافت قیمت روز لاستیک لودر، میتوانید با مشاوران بازار لاستیک تماس حاصل فرمائيد.

 

_توپر_لودر.png

وب سایت بازار لاستیک ایرانیان
وارد کننده و عرضه مستقیم لاستیک لودر معدنی، لودر سنگین  انواع تایر های صنعتی در کشور
www.BazarLastik.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *